روزه به سبک روشنگری

 

روزه به سبک روشنگری

 

دوشنبه است و خیلی هامون روزه ایم . با خانم محمودی می ریم باشگاه . بعد از گرم کردن، تیم اصلی رو به کمکم مهدیه می چینم.بازی رو شروع می کنیم. اگه کسی با زی رو از بیرون می دید  فقط میخندید.دو تیم در یه سطح نیستن و توپ هی می خوره زمین . این وسط صدای من احتمالا رو ی نرو بچه هاست.

_بپر الهام.بال بزن!

_مهدیه!الهام!ضربه های عطیه رو نزنین!!!

_عطیه اون جا بخوای از این ضربه های اختراعی بزنی من می دونم با تو.

_مرسی مهدیه!!!

_فرناز اگه یه خورده بازی می کردی شماره پنجم بودی.

_مرسی یاسمن!!!

_ضیا عالی!!!بزن قدش.

_مرسی فاطمه عکس العمل عالی!

همین طوری پشت سر هم حرف می زنم. که یکهو اسپک یاسمن بدون رودربایستی میاد و محکم می خوره توی عینکم. آخم به هوا می ره.ولی سعی می کنم خودم رو جمع و جور کنم.عینکم از قبل هم یه مشکل داشت و حالا این ضربه پوست بینیم را می خراشه. می رم صورتم رو بشورم که با اجازتو ن اندازه یه گالون آب می خورم!!!بچه ها هم ته معرفت. صداشون در نمی اید. بعد از ده دقیقه قیافه ی من خنده داره!!!

 

***

با شکوفه نمی دونم درباره ی چی دارم صحبت می کنم که میفهمم کم کم داره دیر می شه بدو از پله  ها می یام بالا نفسم گرفته . عین پیکا ن مدل 54 هندل میزنم!!! کنار ابخوری یکی از اول ها داره آب می خوره. نماز داره شروع می شه و من عجله دارم .اوله لطف می کنه و می یاد کنار که من آب بخورم. سد می دونین چیه؟ کارون سه رو تا حالا از نزدیک دیدین؟ اندازه کارون سه  اب خوردم!!!! توی نمازخونه بین دو نماز قیافه ی عطیه دیدنیه!!! به این میگن یه روزه اون هم از نوع روشنگری!!!!

***

به قول یه عزیزی تف به ریا!!! حالا این متن بالا رو واسه چی نوشتم؟دهه ی ذی الحجه رو توی این ماه داشتیم که به لطف خانم رودگرو خانم نافذ کلام از اعمالش با خبر شدیم وخیلی از بچه های بامعرفت مدرسه روزه گرفتن. البته اتفاقاتی مثل بالا هم توی این نه روز(عید قربان رو روزه نمی گیرند حرامه!) زیاد بوده. خانم های روزه دار. روزه تون قبول!!!خدا انشاالله خیر دنیا و اخرت رو با همین نه روز روزه به شما بده.امین!چی؟جایزه می خواین؟ من رو بگو اون همه اون بالا از خلوص نیت شما گفتم  اونوقت شما می یان و می گین جایزه می خواین؟ خدا الهی زبونم رو ساطوری کنه به خاطر اون تعریف های که بالا از شما کردم.حالا چی می خواین؟ چی؟ الحمدالله.نه خلوص نیت شما دوباره به من ثابت شد . پس از خدا جایزه می خواین نه از مدرسه.بارکلا!مولایم علی (ع)می فرماید: بی نیازی از خلق خدا خود بزگ ترین بی نیازی است.خوب حالا از خدا چی می خواین؟ مشهد؟ بابا مشهد چه قابل شما رو داره.شما بگو مکه! خدا اون قدر بامعرفته که وقتی این همه دخترگل روشنگری ازش یه چیزی بخوان روی اون ها رو زمین نمی ندازه.حالا اشکالی نداره.امیدتون به خدا باشه. من می دونم. بیخودی نیست که می گیم.او ارحم الراحمین است(پیام اخلاقی رو حال کردی؟ حالا گیر بده که شاخ گاو پیام اخلاقی نداشت!!!)

 

/ 0 نظر / 6 بازدید